24.09.2017
Logo ZAS-PZ
Logo AS
«wrzesień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Jak oceniasz lokalizację wystawy ZIELONE AGRO SHOW-POLSKIE ZBOŻA w Kąkolewie ?
To świetne miejsce na tego typu imprezę.
52%
Miejsce dobre, ale ciężko tam trafić.
14%
Lokalizacja nie ma znaczenia.
8%
Impreza powinna przenieść się w inny rejon kraju.
26%
oddane głosy: 189

25 - 26 maja 2013 r.
Kąkolewo, gmina Grodzisk Wielkopolski


 

ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2013

Już niedługo odbędzie się kolejna edycja Wystawy ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA . Impreza będzie miała miejsce w dniach 25 – 26 maja br. w Kąkolewie  (gmina Grodzisk Wielkopolski).  Na rolników czekają pokazy maszyn zielonkowych, uprawowych, opryskiwaczy polowych, prezentacja bydła oraz specjalnie przygotowane poletka pokazowe, na których zastosowano różne odmiany  zbóż i traw. Zwiedzający otrzymają  też informacje na temat sposobu ich pielęgnacji. Ponadto firmy na  stoiskach zaprezentują, m.in.,  maszyny, chemię rolniczą oraz akcesoria do produkcji roślinnej.  W Kąkolewie swoją ofertę przedstawi  ponad 150 wystawców z Polski i Europy

Blisko 50 maszyn w akcji

Pokazy maszyn w pracy odbywają się podczas zbioru trawy przeznaczonej na zakiszanie. Na 15 ha zaprezentowane zostaną kosiarki oraz maszyny newralgiczne w każdej technologii zbioru zielonek, czyli prasy, owijarki do bel, praso – owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Na polu pokazowym będzie można zobaczyć w pracy niekiedy nawet po kilkanaście maszyn z danej grupy asortymentowej. Jest to wyjątkowa okazja do porównania różnych technologii oraz zastosowanych rozwiązań technicznych i ich wpływu na jakość pracy.

Pomiar gęstości objętościowej bel

Ciekawym elementem wystawy będzie pomiar gęstości objętościowej bel przygotowanych przez prasy i praso-owijarki biorące udział w pokazach. Pomiary z obu dni zostaną zaprezentowane w postaci tabel z podziałem pras na zmienno- i stałokomorowe  oraz z uwzględnieniem zastosowania podczas zbioru zespołu tnącego i wilgotności zebranego materiału. Nad przebiegiem badania będzie czuwał zespół badawczy z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.agroshow.pl.

Arena opryskiwaczy

Na specjalnej arenie odbędzie się pokaz opryskiwaczy polowych czołowych producentów europejskich. Zaprezentowane zostanie szeroka gama produktów skierowanych  zarówno do rolników o małym areale upraw (opryskiwacze podwieszane), średnim (opryskiwacze zaczepiane) oraz dużym (opryskiwacze samojezdne). Pokaz opatrzony będzie fachowym komentarzem.

Poletka pokazowe

Po raz drugi już w Kąkolewie rolnikom zostaną przedstawione nowe odmiany i technologie na poletkach pokazowych. Firmy nasienne zaprezentują  odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast - nawozowe i chemiczne - przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin. Można  będzie porównać, między innymi, nowoczesne odmiany odporne na niesprzyjające warunki pogodowe oraz nowe odmiany odporne na rozpowszechnione patogeny. Nie zabraknie również fachowych porad ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia.

Prezentacja bydła, pokaz poskramiania oraz wypasu zwierząt

Od kilku lat rolnicy przybywający do Kąkolewa mają okazję obejrzeć stałą ekspozycję bydła mięsnego oraz pokaz poskramiania zwierząt z wykorzystaniem ogrodzeń elektrycznych. Pokazy, które przypominają „dziki zachód”, są niezwykle efektowane i widowiskowe. Zainteresowani hodowcy mogą na żywo zobaczyć sprzęt, który jest pomocny w hodowli bydła.

Zapraszamy do Kąkolewa

Wystawa ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA ma charakter kompleksowy, z której mogą skorzystać hodowcy oraz wszyscy specjaliści z branży. Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników do Kąkolewa, zwłaszcza tych  związanych głównie z uprawą roślin i hodowlą bydła. Wystawa jest czynna w godzinach 9:00 do 17:00. Tradycyjnie wstęp, parkingi oraz katalog są bezpłatne. Ponadto, organizatorzy dofinansowują przyjazdy zorganizowane rolników. Każda grupa zgłoszona przez ośrodki doradztwa rolniczego, gminę, sołectwo, mleczarnię oraz szkołę rolniczą otrzyma dofinansowanie zgodnie z zasadami przyznawania dopłaty zamieszczonymi na www.agroshow.pl.

 

ORGANIZATORZY

Organizatorami Wystawy Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA są:

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
ul. Poznańska 118, 87-100 Toruń
Tel. 56/ 651 47 40
www.agroshow.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
tel. 61/ 869 21 29

Login:
Hasło:
Nasza lokalizacja
21719
powered by netadmin 7.01 Uwagi i zastrzeżenia prawne