24.09.2017
Logo ZAS-PZ
Logo AS
«wrzesień 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Niedziela najlepszym dniem pod względem frekwencji na tegorocznym AGRO SHOW.
Wszyscy, którzy odwiedzili Wystawę tego dnia mogli, mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych na stoiskach przez Wystawców. Był to zarazem trzeci dzień pokazów na polach indywidualnych oraz na ringu maszyn. Pokaz na ringu po raz pierwszy odbył się w akompaniamencie muzyki, co było nowym doświadczeniem i nową atrakcją tegorocznej edycji Wystawy.
Drugi dzień AGRO SHOW 2013
Drugiego dnia Wystawy odwiedziło nas ponad 40 tys. zwiedzających. Doskonała pogoda sprzyjała spotkaniom na stoiskach.
Rekordowa frekwencja w pierwszym dniu Wystawy.
Minął pierwszy dzień XV AGRO SHOW. Trudy przygotowań wszystkim wystawcom już pierwszego dnia wynagrodzili zwiedzający, którzy licznie przybyli na tegoroczną Wystawę. W historii AGRO SHOW to najlepsze otwarcie imprezy, w piątek odwiedziło nas prawie 30 000 zwiedzających.
XV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2013

 

Tegoroczna piętnasta edycja Wystawy AGRO SHOW odbędzie się tradycyjnie w Bednarach w gminie Pobiedziska k/ Poznania w dniach 20-23 września 2013 roku. Impreza ma charakter plenerowy i jest największą tego typu imprezą w Europie. Organizowana jest od 1999 roku. Obecnie Wystawa a ma charakter kompleksowy i jest to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegorocznej imprezie nie zabraknie ofert wszystkich czołowych producentów. AGRO SHOW to nie tylko maszyny i urządzenia, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. W sumie w Wystawie weźmie udział blisko 800 wystawców z 20 krajów. Każdego roku impreza przyciąga ponad 130 tysięcy zwiedzających, którzy prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: pokazach maszyn podczas pracy, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem, uczestniczenia w sesji seminaryjnej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny a zorganizowane grupy  mogą liczyć na dofinansowanie ze strony organizatora.

 


 

"Dla Rolnika. Dla Natury ."

Hasło jubileuszowej edycji Wystawy AGRO SHOW brzmi: Dla Rolnika. Dla Natury.

Każdego roku celem Wystawy AGRO SHOW jest prezentowanie rolnikom najnowszych rozwiązań, maszyn, urządzeń, które ułatwią ich codzienną pracę. Z jednej strony są to rozwiązania bardzo nowoczesne i czerpiące z najnowszych osiągnięć techniki, z drugiej strony stworzone do pracy z naturą, z myślą o niej.

Rolnik jest człowiekiem najbardziej świadomym procesów i właściwości natury. Czerpie z niej bezpośrednie owoce swojej pracy, a jej produkty staja się źródłem materialnego dochodu. Na przestrzeni stuleci powstały wokół rolnictwa usługi i przedsiębiorstwa, których celem jest wsparcie rolnika, wzrost efektywności jego pracy, ułatwianie realizacji jego zadań.

Chcemy pokazać, że nowoczesna rolnictwo jest zrównoważone i przyjazne dla środowiska.

Technika rolnicza jest nieustannie rozwijana przez producentów i tworzona tak by była bezpieczna dla środowiska. Są to rozwiązania, które wpływają na naturę i jednocześnie są pomocne rolnikom w ich codziennej pracy – dzięki nim staje się ona prostsza, bardziej efektywna i bezpieczniejsza.

Zależy nam, by tegoroczne AGRO SHOW koncentrowało się na tych dwóch aspektach i prezentowało wielostronna działalność Dla Rolnika, Dla Natury.

 

 


 

Podsumowanie  Ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013”

Po raz kolejny podczas AGRO SHOW odbędzie się podsumowanie XI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W tym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych wzięło udział 980 gospodarstw i 45 w kategorii zakładów rolnych. Najlepsi zostaną uhonorowani 20 września w Hali Seminaryjnej na ternie Wystawy AGRO SHOW, gdzie odbędzie się podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 


 

Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Tegoroczne spotkanie z Ministrem Rolnictw i Rozwoju Wsi panem Stanisławem Kolembą będzie miało miejsce pierwszego dnia Wystawy w piątek 20 września. Dla wszystkich uczestników AGRO SHOW to niepowtarzalna okazja by bezpośrednio wziąć udział w spotkaniu z ministrem. Przedsiębiorcy i rolnicy będą mieli możliwość bezpośredniej dyskusji z ministrem, będzie szansa na to by zadać pytanie dotyczące problemów pojawiających się w branży rolniczej. Wystawa AGRO SHOW odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wizyty ministra i spotkania z uczestnikami Wystawy są stałym punktem AGRO SHOW, którego nie zabraknie również w tym roku.

 


 

Podsumowanie III edycji Konkursu na Najlepszy Serwis Maszyn Rolniczych  „Serwis na Medal”

Pierwszego dnia Wystawy (w piątek) o godz. 14.00 odbędzie się podsumowanie trzeciej edycji konkursu „Serwis na Medal”. Podczas uroczystej gali z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostaną wręczone nagrody serwisom, które zostały laureatami tegorocznej edycji konkursu.

Konkurs kierowany jest do wszystkich zakładów prowadzących działalność serwisową maszyn i urządzeń rolniczych. Spośród zgłoszonych firm, po dwóch etapach konkursu (analizie przesłanej dokumentacji, a następnie wizycie komisji konkursowej w zakładach) laureatami tegorocznej edycji zostały następujące firmy:

KUNERT Spółka Jawna, ROL-BRAT, S. W. Zalewscy, Sp. J., P. H. U. ROLMAX.

Wyróżnienia otrzymały firmy: Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie Sp. z o. o., P.H.U.P. "Agros-Wrońscy" sp. z o. o.

Organizatorem konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich dziennikarzy oraz wystawców na uroczystą galę podsumowującą, na której zostaną wręczone nagrody laureatom.

 


 

Finał i podsumowanie II edycji konkursu „Mechanik na Medal”

W 2013 roku po raz drugi został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Mechanika Serwisowego Maszyn Rolniczych Roku 2013 – „Mechanik na Medal”. Konkurs kierowany jest do osób zatrudnionych w zakładach serwisowych, którzy wykonują prace związane z naprawą maszyn rolniczych oraz do właścicieli zakładów naprawczych. W tym roku w konkursie wzięło udział blisko 150 mechaników. Konkurs składa się w dwóch etapów. Pierwszy to etap teoretyczny, który wyłonił pięciu finalistów, którzy w bezpośredniej rywalizacji zmierzą się z zadaniami praktycznymi. Finał konkursu odbędzie się 20 września w piątek o godz. 11.30 -  wszystkich zainteresowanych zachęcamy do dopingowania uczestników i oglądania ich zmagań „na żywo” podczas AGRO SHOW. Rozdanie nagród z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie miało miejsce tego samego dnia o godzinie 14.00.

Organizatorem konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 


 

Finał i podsumowanie I edycji konkursu „Młody Mechanik na Medal”

Po raz pierwszy w tym roku Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przeprowadziła konkurs, który kierowany był do uczniów szkół rolniczych. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, podnosić poziom wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej a w przyszłości zostać mechanikiem maszyn rolniczych. W konkursie wzięło udział ponad 220 uczniów ze szkół rolniczych z całego kraju. Po pierwszym etapie do finału zakwalifikowało się 10 uczniów którzy zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji podczas pierwszego dania AGRO SHOW, w piątek o godz. 10.00. Wręczenie nagród będzie miało miejsce o godz. 14.00 podczas uroczystej gali z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dopingowania uczniów podczas rywalizacji jak również do wzięcia udziału w ceremonii wręczania nagród.


 

Centrum Nowoczesnego Rolnictwa

Po raz pierwszy na AGRO SHOW zostanie wydzielona strefa gdzie będą prezentowane najnowsze i najnowocześniejsze rozwiązania dla rolnictwa. W jednym miejscu w centralnym punkcie Wystawy pod jednym namiotem część wystawców zaprezentuje się w ramach Centrum Nowoczesnego Rolnictwa. Mamy nadzieję, że ten typ prezentacji będzie obecny również w kolejnych edycjach Wystawy, a dla wystawców będzie to okazja do prezentacji i promocji swoich najnowszych osiągnięć i produktów. Centrum Nowoczesnego Rolnictwa znajdować się będzie przy pasie głównym w sektorze B obok Biura Wystawy.


 

Pokazy maszyn na XV wystawie Agro Show 2012

Poprzednie edycje wystawy Agro Show pozwoliły na trwałe ukształtowanie jej znaczenia w zakresie promocji i upowszechniania nowoczesnej inżynierii rolniczej. Wystawa ma już także uznaną pozycję w skali międzynarodowej. Agro Show nie tylko zajmowaną powierzchnią, ale przede wszystkim liczbą wystawców i liczbą prezentowanych maszyn dorównuje innym, o znacznie dłuższej tradycji wystawom maszyn rolniczych w Europie. O jej wysokiej randze w branży przemysłu maszyn rolniczych świadczą także odbywające się tu światowe premiery nowych ciągników i maszyn. Takie wydarzenia są planowane przez wystawców również w tym roku – w Bednarach zobaczymy ciągniki i maszyny, które swoją światowa premierę będą mieć podczas targów Agritechnika w Hanowerze.

Teren lotniska w Bednarach bardzo dobrze spełnia rolę terenu wystawowego. Pasy startowe dzielą teren na specjalistyczne sektory. Przestrzeń i naturalny charakter Agro Show ułatwia wystawcom prezentację maszyn i sprzyja nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów z rolnikami. W prezentacji maszyn pomagają pokazy. Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych można zobaczyć w pracy lub osobiście sprawdzić działanie ciągników i maszyn. Jest to wyjątkowa okazja do porównania różnych rozwiązań technicznych i jakości pracy maszyn, czy nawet porównania różnych technologii. Natomiast w tzw. ringu będą prezentowane wybrane nowości wystawy, opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe oraz rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego.


 

Pola pokazowe i ring

Organizatorzy Agro Show udostępniają wystawcom poletka pokazowe, na których odbywa się prezentacja pracy ciągników i maszyn w systemie „non-stop”. Takie rozwiązanie jest korzystne dla zwiedzających – mogą w dogodnej dla siebie chwili udać się na pokazy. W tym roku na ośmiu poletkach swoją ofertę będą prezentować firmy: Agromix, Unia, Agrisem International, John Deere, New Holland, Case, Claas i Kverneland.

W Ringu zaplanowano prezentację nowości, opryskiwaczy, ładowarek teleskopowych, ładowaczy czołowych.

W bloku „nowości zostaną zaprezentowane ciągniki i maszyny nowe lub udoskonalone, wprowadzone na rynek w okresie od poprzedniej wystawy Agro Show. Wystawa jest coraz większa, a zwiedzający, przybywający do Bednar na jeden dzień, nie zawsze są w stanie dotrzeć do interesujących ich nowych rozwiązań. Pokaz „Nowości” przynajmniej częściowo pozwala się zorientować w aktualnych tendencjach rozwojowych w branży techniki rolniczej.

Pokaz opryskiwaczy polowych polega na przejeździe opryskiwacza przez specjalny tor. Oglądający mogą wizualnie, na swoje prywatne potrzeby porównać poprzeczną stabilizację i amortyzację belki polowej. Ta prezentacja często też jest połączona prezentacją nowych rozwiązań w opryskiwaczach. W tym roku będą prezentowane opryskiwacze przyczepiane i samojezdne m.in. firm Unia, Krukowiak, Amazone, Hardi, Berthoud, Lemken i Agrifac.

Pokaz ładowarek teleskopowych i ładowaczy czołowych to prawdziwy show, w którym liczy się zarówno technika zastosowana w tych maszynach, jak i wyjątkowe umiejętności operatorów. Ten pokaz zawsze wzbudza duże emocje u oglądających. Ładowarki teleskopowe, a także bardzo zwrotne mini-ładowarki, stanowią wyposażenie większych gospodarstw rolnych, natomiast w mniejszych gospodarstwach do wszelkich prac przeładunkowych w budynkach gospodarczych i magazynowych niezbędny jest ciągnik z ładowaczem czołowym. Wystawcy prezentujący na ringu ładowacze czołowe zwracają szczególną uwagę na łatwość odłączenia (i zamontowania) tego urządzenia od ciągnika.

Program pokazów AGRO SHOW 2013

Orientacyjny czas prezentacji poszczególnych grup maszyn

 

Prezentacje w RING-u

Piątek

Sobota i niedziela

Nowości

12.30

11.00

Opryskiwacze polowe

13.00

11.30

Ładowarki teleskopowe / ładowacze czołowe

13.30

12.00

 


 

“Tractor of the Year” – to już niemal  tradycja na jesiennym Agro Show

Po raz kolejny w historii AGRO SHOW zostaną zaprezentowane ciągniki uniwersalne nominowane do konkursu „Tractor of the Year 2013”.

Będzie to okazja, by rolnicy  w specjalnie wydzielonym miejscu, mogli obejrzeć ciągniki startujące w tym prestiżowym konkursie, poznać ich parametry techniczne i dowiedzieć się dlaczego właśnie ten ciągnik został nominowany do nagrody.

 


 

Rozstrzygnięcie plebiscytu ”Super Sołtys Wielkopolski 2013”  i "Wielkopolski Rolnik Roku 2013"

W Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego "Super Sołtys Wielkopolski 2013", czytelnicy i internauci wybierali spośród 477 nominowanych, tego sołtysa, który ich zdaniem powinien otrzymać ten tytuł za zaangażowanie i pracę na rzecz swojej społeczności. nprowadzone przez Tygodniki lokalne wydawane przez Głos Wielkopolski oraz na portalach internetowych NaszeMiasto.pl . W czasie trwania plebiscytu czytelnicy poznali nie tylko sylwetki nominowanych, ale także mogli zapoznać się z funkcją sołtysa, na podstawie cyklu materiałów redakcyjnych, przygotowanych z myślą o docenieniu stanowiska sołtysa. Patronem honorowym Plebiscytu był: wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia

W Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego "Wielkopolski Rolnik Roku 2013", czytelnicy i internauci, najlepszego ich zdaniem rolnika mogli wybierać spośród 84 rolników nominowanych przez powiatowe struktury Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, a także mieszkańców Wielkopolski.

Partnerami merytorycznymi Plebiscytu była Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Patronem honorowym Plebiscytu był: minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.

Podsumowanie obydwu plebiscytów i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się

21 września, o godz. 13, podczas Wystawy ARGO SHOW w Bednarach. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w gali.

 


 

Agro Show GRA

Po raz pierwszy w tym roku proponujemy nową atrakcyjną aktywność dla tych zwiedzających, którzy w nieco inny sposób chcą spędzić czas na Wystawie. Agro Show GRA to zabawa na zasadzie znanych przez wszystkich podchodów. Uczestnicy po wcześniejszej rejestracji muszą wykonać określone zadania: odnaleźć wskazane stoiska, wynotować informacje itp. Dla tych, którzy najszybciej wykonają wszystkie polecenia przewidziane są atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników zabawy – nagrody pocieszenia. W zabawie będzie można wziąć udział w sobotę i niedzielę (21-22.09). Start o godz. 12.00.

 


 

Punkty konsultacyjne i doradztwo Tak jak w poprzednich latach również i w tym roku na terenie Wystawy AGRO SHOW  swoje stoiska będą miały przedstawicielstwa instytucji rządowych oraz instytucji związanych z rolnictwem. Dla rolników będzie to doskonała okazja by uzyskać informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego:

 

 • Sporządzanie przez specjalistów dyżurujących na stoisku bieżących kalkulacji produkcji z przedstawieniem kosztów agrotechnicznych.
 • Bieżące bezpłatne doradztwo dotyczące korzystania ze środków finansowych przeznaczonych dla sektora rolnego
 • Przekazywanie informacji nt. planów nowej perspektywy finansowej dla rolnictwa od 2014 roku.
 • Bezpłatne przekazywanie publikacji wydawanych przez Ośrodki dotyczących min: technologii produkcji, wykorzystywania środków finansowych z PROW, upraw energetycznych, kalkulacji rolniczych, ochrony środowiska i agroturystyki.
 • Informacje nt. realizowanych w 2013 i 2014 roku bezpłatnych szkoleń dla rolników.

 

Państwowa Inspekcja Pracy :

 • Prelekcje nt. Bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym
 • Konkursy z wiedzy nt. bezpieczeństwa
 • Wystąpienie Głównego Inspektora Pracy lub jego Zastępcy
 • Promocja akcji społecznej: Szanuj życie! Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym.

Agencja Rynku Rolnego:

 • kwotowanie produkcji mleka,
 • dopłaty do materiału siewnego,
 • program ,,Owoce w szkole”,
 • program ,,Szklanka mleka”.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

 

 • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
 • bieżące aspekty i problemy dotyczące polityki rolnej

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego:

na stoisku będzie można uzyskać informacje na temat:

 

 • działania KRUS na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej,
 • podlegania i opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne  rolników,
 • zasad przyznawania i wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych i krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego rolników,
 • prowadzenia rehabilitacji leczniczej.

 

Agencja Nieruchomości Rolnych:

 • zasad sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

 • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w tym różne działania obsługiwane przez pracowników Biura Wsparcia Inwestycyjnego i pracowników Biura Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich, w tym m.in.: tematem z zakresu działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"
 • Porady w zakresie  działań  realizowanych przez ARiMR  m.in. "Programu rolnośrodowiskowego", "Zalesiania gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne" oraz "Korzystanie z Usług Doradczych przez rolników i posiadaczy lasów".

 


 

Cykl wykładów i seminariów

Podczas tegorocznego AGRO SHOW tradycyjnie odbędzie się cykl spotkań, wykładów i seminariów. W sobotę wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w seminarium nt.: „Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 jako źródło wsparcia finansowego ze środków UE”, które odbędzie się w hali seminaryjnej przy pasie startowym o godz. 12.30. Seminarium poprowadzą pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W sobotę 21 września o godz. 12.15 przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego zaprezentują wykład pt. .: „Biogazownie Rolnicze – szanse rozwoju w Polsce”, a o 13.00 rozpocznie się seminarium nt. „Rynek Środków Ochrony Roślin – stan obecny i perspektywy”, który prowadzony będzie przez przedstawicieli firmy Kleffmann. Oba wystąpienia będą miały miejsce w Sali seminaryjnej przy pasie startowym.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zaplanowanych wykładach.

 


 

Zapraszamy na stoisko Izby

Wszystkich zainteresowanych działaniami Izby zapraszamy na stoisko Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Zapoznają się tam Państwo z bieżącymi działaniami Izby, uzyskają materiały informacyjne nt. Izby. Dla nas to również doskonała okazja, by spotkać się z Państwem, porozmawiać, wymienić poglądy, podzielić się pomysłami. Zapraszamy naszych obecnych członków, firmy niezrzeszone a zainteresowane ofertą Izby, instytucje skupione wokół branży oraz dziennikarzy.

 


Login:
Hasło:
Nasza lokalizacja
68572
powered by netadmin 7.01 Uwagi i zastrzeżenia prawne